Слушај

Овој викенд, Ambient Викенд

Викенд посветен на амбиенталната музика.

Street FM ви го претставува Horizon Festival 2016

Подготвени за недела исполнета со многу снег и уште многу повеќе музика?

Повеќе

Новости

header
15 February 2016

Официјална Horizon забава во Скопје!

Како што веќе на неколку наврати најавивме ни претставува огромно задоволство да го претставиме овогодинешното издание на Horizon Festival, најголемиот зимски музички фестивал на Балканот кој ќе се одржува од 12 до 17 март. Како дел од промоцијата на фестивалот, скопската екипа СУБ (Скопје Урбан Битс) ја има честа да ја организира официјалната промо забава

katyb-whoami
11 February 2016

Слушнете го новиот сингл на Katy B

После нумерата „Calm Down“ – чија продукција ја работеа Four Tet и Floating Points, и песната „Honey“ на која работеше канадскиот продуцент Kaytranada, Katy B претставува уште една песна од престојниот албум „Honey“. На синглот „Who Am I“ Katy B ги угости Major Lazer и UK garage ветеранот и легендарниот R&B пејач Craig David кој

gwen-stefani-1
11 February 2016

Gwen Stefani го најави својот нов албум

Додека ние го чекаме новиот сингл „Make Me Like You“, Gwen Stefani работи на нов албум, дури го објавила и списокот на песните. Gwen и службено потврдила дека наскоро ќе можеме да го очекуваме нејзиниот трет студиски албум. На својот Twitter профил го објавила списокот на песните, а најверојатно албумот ќе се вика „This Is

sziget_1920x1080
9 February 2016

Објавен дел од настапите на овогодинешниот Sziget фестивал

Sziget фесстивалот најавува 14 нови врвни музички имиња: Muse, The Last Shadow Puppets, David Guetta и други…. Составот на Sziget олека се обликува за седум дена музика и уметност на фестивалот кој се случува во срцето на Будимпешта од 10-17 Август. Sziget секогаш многу гордо го објавува својот список со широк распон на музичка и

640_rihanna_album-art_491759876
9 February 2016

Пристигнува видео спот за новата песна на Rihanna

Првиот сингл од новиот албум „Anti“ наскоро ќе добие и видео запис. Rihanna работи на видео кое би требало многу брзо да се појави, но сè уште не се знае дали во спотот се појавува и Drake, со кој таа соработува на песната. Rihanna оваа песна би требало да ја изведе на доделувањето на Grammy

_88154758_88154756
8 February 2016

Погледнете го Super Bowl настапот на Coldplay и Beyonce

Како што претходно беше нагласено, Coldplay го имаа својот перформанс на полувремето на Super Bowl 50 настанот што се одржа изминатиот викенд. Британскиот бенд беше асистиран од Beyoncé, која ја промовираше својата нова песна „Formation“, заедно со група на танчери и целосно го украде настапот на Coldplay. А, потоа следуваше ремикс во живо на Bruno

1035x1035-image003-640x640
8 February 2016

Beyonce се враќа!

После повеќе од една година, Beyonce го издаде нејзиниот најнов матерјал. Станува збор за нејзината трака Formation. Изненадувањето дојде со нејзиното појавување заедно со Coldplay на полувремето на Super Bowl настанот што се одржа оваа недела. Видеото за Formation е лоцирано во New Orleans и претставува протест против полициската бруталност. Во 2013-та таа го објави

gallery-1453895493-allsaints111
28 January 2016

All Saints се враќаат на сцената

Членките на популарната група од 90-те „All Saints“ го најавија своето враќање на сцената многу порано, но дури сега доби тоа вистинско значење бидејќи девојките го најавија својот нов сингл “One Strike” кој ќе излезе следниот месец, поточно на 26 Февруари, а подготвен е и албумот кој го нарекле „Red Flag“. Неговото излегување се очекува

STREET FM

Mixcloud